You are here: Home

Για Καθηγητές

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΕ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Το σχολείο μας έλαβε μέρος στο Ερευνητικό Πρόγραμμα, της Σχολής Δημόσιας Υγείας Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής του Τμήματος Πολιτικών Δημόσιας Υγείας, με τίτλο «Σύγκριση φυσικής κατάστασης, διατροφικών ,ανθρωπομετρικών και βιοχημικών χαρακτηριστικών εφήβων μαθητών με συστηματική ή μη συστηματική ενασχόληση τους με τον αθλητισμό».

Για την ενημέρωση των μαθητών μας και των γονέων, με στόχο την ενίσχυση και βελτίωση της υγείας τους παραθέτουμε το link των Εθνικών Διατροφικών Οδηγών του Ινστιτούτου Προληπτικής Περιβαλλοντικής και Εργασιακής Ιατρικής ''PROLEPSIS''.

ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΗΣ Γ' ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΤΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΔΩ

1ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός ST3dM από το ΕΔΙΦΕΤ – Εργαστήριο Διδακτικής της Φυσικής και Εκπαιδευτικής Τεχνολογίας για μαθητές/τριες Π.Ε. και Δ.Ε.– σχ. έτος 2018-2019

Διαβάστε το έγγραφο για την έγκριση του διαγωνισμού ΕΔΩ