You are here: Home Το Σχολείο μας Διακρίσεις

Διακρίσεις

Διάκριση στο διαγωνισμό μαθητικού βίντεο με θέμα "Ολοκαύτωμα και Έλληνες Εβραίοι"

Το σχολείο μας συμμετείχε στον διαγωνισμό Μαθητικών ταινιών που διοργανώθηκε υπό την αιγίδα του Υπ. Παιδείας με θέμα: "Ολοκαύτωμα και Έλληνες Εβραίοι". Στόχος του διαγωνισμού είναι τόσο η βαθύτερη κατανόηση της τραγωδίας του ολοκαυτώματος όσο και η ευαισθητοποίηση στα βαθύτερα ρατσιστικά αίτια που παραμένουν επίκαιρα στην εποχή μας. Η ομάδα αποτελείτο από τους/τις: Πεπιβάνη Βασιλική, Σαλμά Μαρία και Σουατζόγλου Βασίλη. Υπεύθυνη καθηγήτρια ήταν η φιλόλογος Μαρία Παπαδοπούλου. Το βίντεο με τίτλο "Ουτοπία;" απέσπασε τιμητικό έπαινο μαζί με άλλα 36 από 170 που συμμετείχαν.

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2017-18

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2017-18

3η θέση στο βόλεϊ μαθητριών

Σχολικό πρωτάθλημα .