4ο ΓΕΛ Γαλατσίου Κωνσταντίνος Καραθεοδωρή

Εκπαιδευτικές Επισκέψεις

Διδακτικές Επισκέψεις 2016-2017

6 Δεκεμβρίου 2016:

Πραγματοποιήθηκαν Διδακτικές επισκέψεις των μαθητών της Α’ και Β’ Λυκείου στο Μουσείο της Ακρόπολης και στο Βυζαντινό Μουσείο.

16 Δεκεμβρίου 2016

Πραγματοποιήθηκε Διδακτική επίσκεψη των μαθητών των τμημάτων Α1 και Β2, της Α και Β τάξης αντίστοιχα, στο Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος. Οι μαθητές παρακολούθησαν οργανωμένη ξενάγηση στα προγράμματα «Ηχητικά Τοπία» και «Πολιτισμός ……στο πράσινο».

21 Φεβρουαρίου 2017

Οι μαθητές των τμημάτων του Ανθρωπιστικού Πολιτισμού της Γ’ τάξης, Γαπ1 και Γαπ2 πραγματοποίησαν Διδακτική επίσκεψη στο Ψηφιακό Μουσείο της Ακαδημίας Πλάτωνος.

28 Φεβρουαρίου 2017

Μαθητές των τμημάτων Γ5, Γ3 και Γ6 επισκέφτηκαν το Ίδρυμα Λασκαρίδη, και παρακολούθησαν το πρόγραμμα «Δημιουργώντας ένα ντοκιμαντέρ».

14 Μαρτίου 2017

Πραγματοποιήθηκε Διδακτικές επισκέψεις των μαθητών της Β’ τάξης, των τμημάτων Β1, Β4 και Β5 στο Ίδρυμα της Βουλής των Ελλήνων, όπου παρακολούθησαν το πρόγραμμα «Ιστορία του γυναικείου κινήματος» και των τμημάτων Β2 και Β3 στο Βιομηχανικό Μουσείο στο Γκάζι.

18 Μαρτίου 2016

Το Ιταλικό Σχολείο «Daniele Gespi» θα πραγματοποιήσει εκπαιδευτική επίσκεψη στο σχολείο μας, προκειμένου οι μαθητές και οι μαθήτριες του να παρακολουθήσουν μαθήματα Αρχαίων Ελληνικών και να δουν από κοντά τη λειτουργία του σχολείου.

21 Μαρτίου 2016

Τα τμήματα Γαπ1, Γοπ1 και Γοπ2 θα πραγματοποιήσουν Εκπαιδευτική Επίσκεψη στο Κέντρο Μικρασιατικών Σπουδών στη Ν. Ιωνία.

1 Μαρτίου 2016

Οι μαθητές των τμημάτων Α1 και Α2 παρακολούθησαν την θεατρική παράσταση «Εγώ ο Θουκυδίδης» στο θέατρο Σφενδόνη.

26 Ιανουαρίου 2016

Τα τμήματα Γ1,Γ4 και Γ5 πραγματοποίησαν επίσκεψη στο Ιστορικό Μουσείο Αθηνών και τα τμήματα Γ2 και Γ3 επισκέφτηκαν τη Βουλή των Ελλήνων.

Το τμήμα Β2 επισκέφτηκε το Ραδιοφωνικό Σταθμό «9,84» στην Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων.

Τα τμήματα Β1, Β3, Β4, Β5 και Β6 επισκέφτηκαν το Βιομηχανικό Μουσείο στο Γκάζι.

Όλα τα τμήματα της Α’ τάξης πραγματοποίησαν Εκπαιδευτική Επίσκεψη στο Αρχαιολογικό Μουσείο.

22 Δεκεμβρίου 2015

Οι μαθητές της Β’ Λυκείου παρακολούθησαν την θεατρική παράσταση «Αντιγόνη» του Σοφοκλή από το θέατρο «Ακαδημία Πλάτωνος» και ξεναγήθηκαν στην Ακαδημία Πλάτωνος.

16 Δεκεμβρίου 2015

Ομάδα μαθητών της Α’, Β και Γ’ Λυκείου παρακολούθησαν στη Microsoft Hellas, στη Λεωφόρο Κηφισίας , το Βιωματικό Εργαστήριο «Microsoft Adventure Coding Class”-Προγραμματισμός και χρήση ψηφιακών μέσων».