You are here: Home Διαγωνισμοί

Διαγωνισμοί

25ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Αστρονομίας και Διαστημικής 2020

Διαβάστε το σχετικό έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ. που αφορά στον 25ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Αστρονομίας και Διαστημικής 2020 ΕΔΩ

Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός για τη Βιοηθική

Διαβάστε το σχετικό έγγραφο για τον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό που αναφέρεται στη Βιοηθική«Η δική μου Βιοηθική» ΕΔΩ

Διάκριση μαθήτριας στον Πανελλήνιο διαγωνισμό Europe At School 2019

Η μαθήτρια του σχολείου μας Μαρτοπούλου Μαργαρίτα (της Β΄τάξης) με την καθοδήγηση της καθηγήτριάς της φιλολόγου κας Ασπασίας Κουτσούκου το Μάιο του 2019 συμμετείχε στον Πανελλήνιο διαγωνισμό Europe At School 2019 που είχε θέμα: "Ο πολιτισμός ως πεδίο συμφιλίωσης και αποδοχής της ετερότητας των λαών: Πώς οι λαοί έρχονται κοντά μέσω της πολιτιστικής και πολιτισμικής ανταλλαγής, δημιουργίας και έκφρασης (προφορική και γραπτή λαϊκή λογοτεχνία, παραδοσιακή και σύγχρονη τέχνη, μουσική, χορός"  και διακρίθηκε συγγράφοντας δοκίμιο για το θέμα του διαγωνισμού.

Θα ακολουθήσει η βράβευσή της σε ειδική τελετή σπό την Ευρωπαϊκή Ένωση Εκπαιδευτικών (AEDE) σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας.

Μαθητικός Διαγωνισμός Δημιουργίας Ταινίας Μικρού Μήκους (βίντεο) με θέμα «Το Ολοκαύτωμα και οι Έλληνες Εβραίοι» - σχολικό έτος 2019-2020

Διαβάστε το σχετικό άρθρο ΕΔΩ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ GDPR ΑΦΙΣΑ

Αναζήτηση