You are here: Home Διαγωνισμοί

Διαγωνισμοί

ΕΡΜΗΣ: Ετήσιος Μαθητικός Διαγωνισμός στα Οικονομικά

ΕΡΜΗΣ: Ετήσιος Μαθητικός Διαγωνισμός στα Οικονομικά:

Ο πρώτος Διαγωνισμός θα πραγματοποιηθεί στις 28 Μαρτίου 2020.

Για περαιτέρω πληροφορίες και δήλωση συμμετοχής στον ιστότοπο του ΟΠΑ στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ «Εμπνέομαι, Δημιουργώ, Καινοτομώ»

Διαβάστε την προκήρυξη ΕΔΩ.

Κατεβάστε την αίτηση ΕΔΩ.

Αφίσα Πανελλήνιου Διαγωνισμού

Παράταση προθεσμίας υποβολής συμμετοχής στον Μαθητικό Διαγωνισμό Δημιουργίας Ταινίας Μικρού Μήκους (βίντεο) με θέμα «Το Ολοκαύτωμα και οι Έλληνες Εβραίοι» σχολ. έτους 2019-2020.

H καταληκτική ημερομηνία συμμετοχής στον Διαγωνισμό παρατείνεται μέχρι και την Τρίτη 21 Ιανουαρίου 2020 (ώρα 23:59), λόγω ύπαρξης τεχνικών προβλημάτων κατά τη διαδικασία μεταφόρτωσης των έργων στην ηλεκτρονική πλατφόρμα.
Για την υποβολή των έργων ισχύουν τα οριζόμενα στα ως άνω σχετικά. Ομοίως, θα γίνουν δεκτές και οι Υπεύθυνες Δηλώσεις Συναίνεσης Γονέων/ Κηδεμόνων που θα αποσταλούν ταχυδρομικώς μέχρι και την ως άνω ημερομηνία (σφραγίδα ταχυδρομείου).

Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής

Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής.

Για την έγκριση του διαγωνισμού διαβάστε το σχετικό έγγραφο ΕΔΩ.

23ος Μαθητικός Διαγωνισμός για τους πρόσφυγες

Σας ενημερώνουμε ότι ανακοινώθηκε η έναρξη του  23ουΜαθητικού Διαγωνισμού για τους πρόσφυγες μετά τη σχετική έγκριση από το Υπουργείο Παιδείας.

Στη σχετική σελίδα για τον Διαγωνισμό (https://www..unhcr.org/gr/13261-osa_den_mpainoun_sti_valitsa.html) μπορείτε να βρείτε οδηγίες για τον διαγωνισμό και στις οδηγίες συμμετοχής. τα σχετικά έγγραφα

Αναζήτηση

Εργασίες Μαθητών